Mësohet skuadra e Lewandowskit për sezonin e ri

E ardhmja e Robert Lewandowskit është vendosur.

Sulmuesi polak do të qëndrojë te Bayern Munich për sa paku edhe një sezon.

29 vjeçari ka qenë i lidhur me një kalim te Real Madrid, ku i kishte kërkuar ‘Bavarezëve’ t’i hapin rrugë këtij transferimi.

Por është trajneri Niko Kovaç që ka bindur sulmuesin të qëndrojë te Bayern Munich.

Këtë e ka konfirmuar vetë Kovaç në një interviste për gazetën gjermane ‘Bild’.

“Pas një bisede personale që kam pasur me atë, Lewandowski ka pranuar se do të qëndrojë te Bayern Munich”, ka bërë të ditur Kovaç, që këtë verë ka marrë drejtimin e skuadrës gjermane.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP