Milan kërkon ‘dështimin’ e Chelsea

Milani ka nisur bisedimet me Chelsea për transferimin e Tiemoue Bakayoko.

‘Sky Italia’ raporton se ‘rossonerët’ janë në bisedime të avancuara me skuadrën londineze për mesfushorin francez.

Milan po kërkon Bakayokon në formulën e huazimit me të drejt blerje në fund të sezonit, njofton Lajmi.net.

23 vjeçari iu bashkua Chelsea verën e kaluar për 45 milionë euro nga Monako, por nuk arriti të impresiononte trajnerin  Antonio Conte.

Stili i tij i lojës nuk po i përshtatet as trajnerit të ri të Chelsea, Maurizio Sarri, por duket ideal për Gennaro Gatusson e Milanit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP