Struga rrugës për t’u bërë transparente, shumicën e dokumenteve i ka të publikuara (VIDEO)

Komuna e Strugës është duke shkuar rrugës për t’u bërë pjesë e komunave transparente të Maqedonisë, pasi që në uebfaqen e saj i ka të publikuara shumicën e të dhënave që kanë të bëjnë me transparencën dhe llogaridhënien, njofton Portalb.mk.

Kryetari i Komunës, Ramiz Merko i ka të dhënat për udhëheqësit e sektorëve, këshillit komunal, buxhetin e realizuar, të personave përgjegjës për marrëdhënie me publikun që të mundësojë qasje më të lehtë deri te informacionet e karakter publik.

I mungon dokumentacioni për harxhimet e pjesëtarëve komunal dhe projekteve që do të realizohen – të dhëna që do ta bënin llogaridhënësie në aspekt financiar. Këto u premtuan se do të publikohen edhe para tre muajve në intervistën e Portalb.mk.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP