Kualifikimet për Ligën e Kampionëve, spikat Benfica – Fenerbahçe

Sonte dhe nesër, në orar janë ndeshjet e raundit të tretë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve në futboll. Sonte luhet shtatë, ndërsa të mërkurën edhe tre ndeshjet e mbetura, raporton Anadolu Agency (AA).

Dueli që spikat sonte, padyshim se është përballja mes dy ekipeve kualitative me një përvojë të madhe në garat evropiane, Benfica e Lisbonës dhe Fenerbahçe nga Stambolli

Kampioni i Kroacisë, Dinamo nga Zagrebi, do të jetë mysafir i Astanës, ndërkohë që kampioni i Serbisë, Crvena Zvezda, do të mirëpret në fushë të vet Spartakun nga Tërnava. Ambiciet e beogradasve janë shënimi i fitores e cila do ti çonte në play-off, ku për kundërshtarë do të kishin fituesin e përballjes mes Shkëndisë së Tetovës dhe Salzburgut austriak, të cilët nesër do të masin forcat në përballjen e tyre të parë, që luhet në Austri.

Ndeshjet e kthimit janë një javë më vonë.

– ÇIFTET DHE ORA E PËRBALLJEVE –

E martë, 7 gusht

ASTANA: Astana – Dinamo Zagreb (ora 16.00)

BAKU: Qarabag – BATE (19)

MALME: Malmo – Vidi (19.15)

PRAG: Sllavia Pragë – Dinamo Kiev (19.30)

LIJEZH: Standard – Ajax (20)

BEOGRAD: Crvena zvezda – Spartak Tërnava (20.30)

LISABON: Benfica – Fenerbahçe (21.00)

E mërkurë, 8 gusht

SELANIK: PAOK – Spartak Moskë (19.00)

SALZBURG: Salzburg – Shkëndija (19.00)

GLAZGOU: Celtic – AEK (20.45)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP