Lojtari më i moshuar i Botëroreve tërhiqet nga kombëtarja

Portieri i kombëtares së Egjiptit, Essam El Hadary, lojtari më i moshuar në historinë e kampionateve botërore, i ka dhënë fund karrierës së tij reprezentative, raporton Anadolu Agency (AA).

El Hadary theksoi se ka vendosur të tërhiqet nga kombëtarja, megjithatë është i lumtur që me Egjiptin ka arritur rezultate kulmore.

Ai u bë lojtari më i vjetër i Botëroreve pikërisht në kampionatin e fundit që u mbajt në Rusi, ku mori pjesë në moshën e tij 45 vjeçare.

Paraqitjen e parë për Egjiptin e regjistroi në vitin 1996. Që atëherë, me “Faraonët” ka luajtur 159 herë.

Ai ka edhe një gol të shënuar, ndërkohë që me përfaqësuesen e Egjiptit ka triumfuar në katër edicione të Kupës Afrikane të Kombeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP