Kryetari i Dibrës nuk e mban premtimin, mungojnë dokumentet në uebfaqe (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata edhe pas 10 muajve nuk e ka mbajtur premtimin e dhënë – publikimin e të emrave të udhëheqësve të sektorëve dhe numrat zyrtarë që gazetarët të kenë qasje më të lehtë deri tek informacionet me karakter publik. Kjo kuptohet edhe nga gjendja aktuale e uebfaqes së Komunës së Dibrës, njofton Portalb.mk.

Edhe gjatë intervistës së realizuar me Portalb.mk, kryetari Lata premtoi se do të publikohen të dhënat e udhëheqësve të sektorit për marrëdhënie me publikun dhe harxhimet komunale, mirëpo as pas tre muajve këto të dhëna nuk figurojnë në ueb faqe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP