4 të vdekur gjatë shpërthimit në një minierë në Kinë

Gjatë shpërthimit në një minierë qymyri në jugperëndim të Kinës kanë humbur jetën katër persona, ndërsa nëntë të tjerë janë zhdukur, transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia e lajmeve Xinhua lajmëroi se shpërthimi ndodhi të hënën mbrëma në minierën Zimujia, qyteti Panzhou, provinca Guizhou.

Në vendin e ngjarjes janë dërguar ekipe shpëtimi, ndërsa ka filluar edhe hetim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP