Tre ushtarë të NATO-s u vranë nga një sulm vetvrasës në Afganistan

Ushtria amerikane ka raportuar se një sulm vetvrasës me bombë në lindje të Afganistanit ka lënë të vrarë tri forca të NATO-s. Një ushtar amerikan dhe dy ushtarë afganë, njofton REL.

Grupi talebanë ka marrë përgjegjësinë për sulmin. Ëahida Shahkar, zëdhënëse e provincës Parëan, tha se sulmi ndodhi afër qytetit Charakar.

NATO ka përmbyllur misionin në Afganistan më 2014, por disa trupa ende ofrojnë mbështetje dhe trajnime për ushtarët afganë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP