Një tërmet 5,1 ballë ka goditur Kinën

Një tërmet prej 5,1 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur një qark në pjesën perëndimore të Kinës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Qendra e Rrjeteve të Tërmeteve në Kinë njofton se tërmeti 5,1 ballë ka goditur qarkun Ciduo të qytetit autonom Yushu Tibet pranë provincës Qinghai në perëndim të vendit.

Tërmeti është regjistruar 10 kilometra në thellësi të tokës.

Në muajin prill të vitit 2010 një tërmet 7,1 ballë goditi qytetin autonom Yushu Tibet të Qinghait. Si pasojë e këtij tërmeti humbën jetën 2.698 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP