Osmani: Vazhdojmë pa presion kundër Salsburgut

Trajneri i Shkëndisë, Qatip Osmani pas barazimit pa gola në ndeshjen kthyese të xhiros së dytë kualifikuese në Ligën e kampionëve kundër ekipit Sherif në Tiraspol, deklaroi se tani vazhdojnë në Evropë pa presion, njofton MIA.

“Ky është sukses i madh dhe të gjithë në klub jemi të lumtur. Eliminuam ekip cilësor dhe e realizuam qëllimin tonë. Ndoshta ishim të orientuar më tepër në mbrojtje, por megjithatë, patëm përparësi nga ndeshja e parë dhe arritëm ta ruajmë. Tani vazhdojmë pa presion kundër Salsburgut”, tha Osmani.

Ndeshja e parë mes Salsburgut dhe Shkëndisë do të luhet më 8 gusht në “Red Bul Arena” me fillim në ora 19:00, ndërsa ndeshja kthyese është më 14 gusht në Telekom Arena në Shkup.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP