Filipçe: Nuk shoh arsye përse të jap dorëheqje, tenderi nuk është skandaloz

‘Nuk e shoh arsyen pse duhet të jap dorëheqje, dhe tenderi nuk është skandaloz”, këtë e tha ministri i shëndetësisë Venko Filipçe në intervistën për Makfaks.

Ai potencoi se nuk e pranon atë që për tenderi është paraqitur vetëm një firmë dhe zbulon edhe lëshime në dokumentacionin e plotësuar. Deri më tani për publikun nuk janë zbuluar lëshimet, por gjithçka do të zbulohet javën e ardhshme, kur Filipçe tha se personalish do t’i njoftojë ato, por së pari duhet të kalojë afatet për ankesë pas evaluimit të ofertës.

Ministri i Shëndetësisë, Filipçe e ndërpreu tenderin prej 36 milionë euro

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP