Treni godet veturën, humbin jetën 3 persona nga Haraçina në Rramanli të Kumanovës

Tre persona nga Haraçina e Shkupit, sot kanë humbur jetën pasi që një tren transportues e ka goditur veturën “Golf” në kalimin e fshatit Rramanli të Kumanovës, informon Ministria e Punëve të Brendshme, njofton Portalb.mk.

Fatkeqësia ka ndodhur në orën 11:45 përpara stacionit hekurudhor “Terminali” mes stacioneve hekurudhore Kumanovë dhe Rramanli në një kalim të shenjëzuar për kalim.

Në “Golfin” me targa të Shkupit ka goditur treni transportues i “Hekurudhave të Maqedonisë”. Në fatkeqësi kanë humbur jetën vozitësi N.B dhe bashke udhëtaret S.B. dhe Z.B., ndërkaq bashkudhëtari i katërt ka arritur që të kërcejë nga vetura përpara se ta godet veturën treni.

Prokurori publik dhe ekipi i SPB Kumanovë kryejnë ekspertizë të vendin e ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP