Shumë njerëz nuk e duan vërtetë lirinë, ja pse

“Shumë njerëz nuk e duan vërtetë lirinë, sepse liria nënkupton përgjegjësi dhe shumë njerëz kanë frikë nga përgjegjësia.”

Sigmund Freud ishte psiko-analist i njohur gjerman.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP