Është gjetur një polic i vdekur i qëlluar në kokë

Një prokuror kompetent nga Prokuroria themelore publike në Prilep me ekipin e krim-teknikës në Prilep, ka bërë mbikëqyrje në vendin në afërsi të rrugës lokale fshati Belovodica- fshati Dren, ku mbrëmë pasdite ishte gjetur i vdekur një pjestar i policisë në moshë 45 vjeçare i punësuar në Stacionin policor në Prilep, përcjell Portalb.mk. 

Siç informojnë nga Prokuroria themelore publike, personi është gjetur në pozitë të shtrirë në automjetin e tij, i qëlluar në kokë dhe me pistoletën zyrtare në dorë.

Prokurori ka dhënë urdhër të merret mjeti dhe shenjat të cilat mund të shfrytëzohen si dëshmi, si dhe ka dhënë urdhër për obduksion mbi trupin e të ndjerit dhe të vërtetohet arsyeja e vdekjes.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP