Flota ruse përgatitet për ditën e madhe

Tensionet mes Rusisë e Perëndimit duket se shtohen nga dita në ditë, e Vladimir Putin nuk lë rast pa treguar forcën ushtarake të vendit të tij.

Armata ruse, e cila pa më të voglin dyshim është një prej më të fuqishmet në botë, po përgatitet për paradën e flotës ushtarake që do të zhvillohet të dielën e fundit të korrikut, transmeton Top Channel. 

E fotot e para kanë filluar të shfaqen, vetëm një ditë pasi Putin reklamoi para botës super armët e tij, një avion fluturues hipersonik dhe një anije të re nukleare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP