Portalb.mk shpall thirrje për gazetarë

Fondacioni për Internet dhe Shoqëri “Metamorfozis” ka nevojë për gazetarë të cilët do të jenë të angazhuar në “Meta.mk” dhe “Portalb.mk”.

Kushtet:

  1. Të ketë së paku pesë vite përvojë pune
  2. Për “Meta.mk” – Njohje të shkëlqyeshme të gjuhës maqedonase, njohje të gjuhës angleze dhe (nuk është kusht) të gjuhës shqipe.
  3. Për “Portalb.mk” – Njohje të shkëlqyeshme të gjuhës shqipe dhe maqedonase si dhe njohje të gjuhës angleze.

 

Të gjithë të interesuarit duhet të dërgojnë në këtë email adresë konkurs@metamorphosis.org.mk :

  1. Biografi të shkurtër
  2. Letër të shkurtër motivimi

Ju lutemi të shënoni në titullin e aplikimit (subject-in e emailit) se për cilin medium aplikoni.

Konkursi është i hapur nga 20 korriku deri më 5 gusht.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP