Gattuso largohet nga Milani, vjen Conte?!

Antonio Conte në stolin e Milanit është diçka më shumë se një ide e thjeshtë në kokën e Elliott.

Pronarët e rinj dhe të përkohshëm të Milanit po mendojnë të sjellin në krye të skuadrës një trajner me përvojë të madhe, i cili konsiderohet si një nga më të mirët në Evropë për të ringritur skuadrën, transmeton TCH.

Puna e bërë nga Gattuso në muajt e fundit është vlerësuar nga të gjithë, por ka ardhur koha për një kampion në stol. Por, rruga për të shkuar tek menaxheri i pushuar nga Chelsea nuk është aspak e lehtë. Para së gjithash, trajneri i mëparshëm i ekipit kombëtar italian duhet të lirohet nga kontrata me “Blues”, që i garanton atij rreth 10 milionë euro në vit. Pra, Conte duhet të heqë dorë nga këto miliona për të drejtuar Milanin.

Më 21 korrik, kur të emërohen anëtarët e rinj të bordit të drejtorëve të Milanit do të merret një vendim përfundimtar për fatin e Fassones dhe Mirabellit, me pasoja edhe mbi Gattuson. Fakti që trajneri aktual i Milanit ishte i vetmi i përmendur në shënimin e vetëm zyrtar të lëshuar nga Elliott në këto ditë është tregues i mirë, por nuk është sinonim i besimit të pakushtëzuar. Elliott nuk mendon se Ringhio nuk është në nivelin e duhur, por prezantimi me Conten do të sjellë entuziazëm te tifozët.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP