Zidane kthehet në Juventus si këshilltar

 Ish-trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane në tetor do të duhet të kthehet në Itali, transmeton Anadolu Agency (AA).

Mediat spanjolle shkruan se Zidane arriti marrëveshje me Juventusin në të cilin do të mbetet disa muaj.

Trajneri francez, i cili ka qenë pjesë e Juventusit si lojtar, pretendohet se në Torino megjithatë nuk vjen si zëvendësues i Max Allegri në pozitën e trajnerit.

Mediat spanjolle pohojnë se në Juventus do të punojë si këshilltar i Fabio Paraticu, drejtorit sportiv të Zonjës së Vjetër.

Rikujtojmë se Zidane në fund të muajit maj shokoi të gjithë në Real Madrid, por edhe në Evropë, kur njoftoi se ka vendosur të braktisë “klubin mbretëror”, vetëm disa ditë pasi për herë të tretë me radhë fitoi Ligën e Kampionëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP