Ndërroi jetë aktori i njohur i humorit Fadil Hasa

Ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare aktori i humorit Fadil Hasa.

Ai lindi në Durrës me 8 prill 1940.

Spikati më shumë në role komike ne estradën e Durrësit.

Hasa ka luajtur edhe në filma si “Kronikë provinciale (2009), Mao Ce Dun (2007), Zëvendësi i grave (1987), etj.

Fadil Hasa mbante titullin “Artist i Merituar” dhe ka luajtur dhjetra role në teatër dhe filma pasi e nisi karrierën në estradën e Durrësit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP