7 mënyra që nesër, të jesh më e dobët!

Dobësimi kërkon kohë dhe përkushtim, por ka dhe disa metoda për tu ndier e freskët dhe goxha më e lehtë brenda 20 orësh! Nuk do jesh e fryrë dhe barkun do ta kesh të sheshtë përgjatë gjithë dites, shkruan Bordo.al.

  • Në mëngjes, pi ujë të ngrohtë me limon – kur merret me stomakun bosh, e ndihmon shumë aparatin tretës

  • Mos merr laktozë në orët e para të ditës; shumë njerëz ndiejnë fryrje dhe shqetësim pas qumështit

  • Nise ditën me ananas ose papaja: janë të pasur me enzima që eleminojnë fryrjen

  • Ha ngadalë- kështu ndihmon tretjen

  • Mos ha camcakëz , sepse kështu i jep stomakun idenë që duhet të nisë nga puna.

  • Mos pi alkol pasditen përpara, edhe sikur të bëhet fjalë vetëm për një gotë verë!

  • Fli herët, gjumi rregullon metabolizmin

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP