Tre persona nga Tetova janë lënduar në një këmbimzjarr dhe janë dërguar në klinikat e Shkupit

Tre persona janë lënduar në këmbimzjarrin në Tetovë dhe për shkak të seriozitetit të lëndimeve janë dërguar në kompleksin e klinikave “Nëna Terezë” në Shkup.

Dy persona kanë pasur lëndime në abdomen, ndërsa njëri për shkak të lëndimeve të rënda në kokë ndodhet në qendrën për komë në Klinikën për neurokirurgji.

Nga Qendra urgjente për MIA-n deklaruan se dy të lënduarit në abdomen janë operuar dhe janë në gjendje stabile. Ndodhen në Repartin për mjekim intensiv.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP