Tetovë, sot do të hapet objekti i ish-Radio Tetovës, i zbukuruar dhe me plotë energji

Democracy Lab (Tetovë), Toestand (Bruksel) dhe Termokiss (Prishtinë)  ngritën iniciativë për të ringjallur dhe transformuar hapësirat e braktisura. Gjatë ditëve të kaluara ekipe të ndryshme të vullnetarë/eve të palodhshëm/e nga Tetova, Belgjika dhe Prishtina kanë punuar të transformojnë dhe rizgjidhin dy vende të braktisura në Tetovë, transmeton Portalb.mk.

Në rrjetin social Facebook njoftohet se sot do të bëhet hapja e hapësirave të reja dhe atë:

– HAPJA E HAPËSIRËS SË MBYLLUR –
Nga 14:00 deri më 18:00: ish ‘RADIO TETOVA’
PREZENTIM, EKSPOZITË, PUNËTORI;
DHURO NJE LIBER!

– MARSHOJMË SË BASHKU –
Nga 18:00 deri më 19:00: HAPËSIRA E MBYLLUR – HAPËSIRA E HAPUR

– FESTA E HAPËSIRËS SË HAPUR –
Nga 19:00 deri më 00:00: Skate Park / Parku i Ri i Qytetit (Pranë Stacionit të Autobusëve)
MUZIKË, NGRËNIE&PIJE, AKTIVITETE, GRAFFITI, SKATEBORDING.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP