Mickoski: Rrëzimi i këtij pushteti nuk do të jetë i lehtë, as i shpejtë

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në televizionin “Sonce” ka marrë pjesë në emisionin “Jadi Burek”, ku ka thënë se qëllimi kryesor i VMRO-DPMNE-së është që të rrëzohet kjo qeveri, njofton Portalb.mk.

“Qartë e shoh atë qëllim përfundimtar. Atë e tregojnë edhe anketat. Atë e tregojnë edhe takimet me qytetarët në terren, se VMRO-DPMNE fortë qëndron në këmbë përsëri dhe se VMRO-DPMNE po shkon drejt trajektores së vërtetë dhe ajo është deri në rrëzimin e plotë të këtij pushteti jo të popullit dhe anacional e cila për momentin, për fat të keq udhëheq me Maqedoninë. Por, përsëri do të them, kjo rrugë nuk është e lehtë, as e shpejtë, por as e thjeshtë”, tha Mickoski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP