Spërkatje kundër larvave nga mushkonjat në Shkup

Dezinsektimi me aeroplan në rajonin e Shkupit kundër larvave nga mushkonjat do të bëhet të shtunën, në orët e hershme të mëngjesit. Dezinsektimi terestrik do të bëhet të hënën, gjatë ditës.

“Derisa kushtet e motit nuk e lejojnë kryerjen e dezinsektimit, kjo do të bëhet  ditën e parë të ardhshme, kur të jenë të volitshme kushtet e motit, në terminin e njëjtë”, kumtoi Qyteti i Shkupit.

Autoritetet e qytetit i lajmërojnë bletarët në kohë t’i ndërmarrin masat e nevojshme për mbrojtje të bletëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP