Tentoi ta vret ministrin Todorov, gjyshi i Tamarës dënohet me shtatë vjet e gjysmë burg

Gjyshi i Tamarës së vogël, Lupço Stojanovski, sot është dënuar me shtatë vjet e gjysmë burg për tentim vrasje të ish ministrit të Shëndetësisë, Nikolla Todorov, njofton Portalb.mk.

Ndryshe, paraprakisht Stojanovski është dënuar me burg me kusht për armëmbajtje pa leje.

Stojanovksi ka pranuar fajin e tij për gjuajtjen me armë në drejtim të Nikolla Todorovit, të cilin e akuzoi për vdekjen e mbesës së tij Tamara, e cila për shërim duhej të dërgohej jashtë shtetit, ndërsa sipas disa informacioneve Ministria e Shëndetësisë kishte vonuar dokumentacionet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP