Turqi, dënohen 72 puçistë për rastin “Ura e Dëshmorëve të 15 Korrikut”

Gjykata turke sot shqiptoi dënime të shumëfishta të përjetshme me burg për 72 pjesëtarë të akuzuar të organizatës terroriste FETO, të cilët gjatë tentimit të grusht shtetit në vitin 2016 morën pjesë në ndodhitë në “Urën e Dëshmorëve të 15 Korrikut” në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP