Takim Thaçi, Haradinaj e Veseli, diskutuan për dialogun me Serbinë

Sot në orët e mëngjesit janë takuar presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj si dhe kryeparlamentari Kadri Veseli.

Në këtë takim Telegrafi mëson se është diskutuar për koordinimin lidhur me dialogun Kosovë-Serbi.

Takimi është mbajtur në Zyrën e presidentit.

Ndryshe, sot në orët e mëngjesit Zyra e përfaqësues së lartë të BE-së, Federica Mogherini ka bërë të ditur se takimi i radhës ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të  Serbisë, Aleksander Vuçiq do të mbahet më 18 korrik në Bruksel.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP