Nesër pa rrymë elektrike disa pjesë të Shkupit

Pa energji elektrike nesër do të mbesin një pjesë e komunave të Studeniçanit, Karposhti, Gjorçe Petrovit dhe Aerodromit, kumtoi Qendra Rajonale për Menaxhim me Kriza duke iu referuar informacionit nga EVN Maqedoni.

Nga ora 08:30 deri në orën 12:00 pa energji elektrike do të jenë një pjesë e  konsumatorëve të fshatit Studeniçan, në rrethinën e Burdem Plastik dhe përballë pompës së benizinës në hyrje të fshatit, ndërsa nga ora 10:30 deri në orën 15:00 një pjesë e banorëve në fshatin Kuçkovë në komunën e Gjorçe Petrovit.

Një pjesë e rrugës Skupi në Zlokuqan dhe një pjesë e rrugicave 12, 14, 20 dhe 22 në komunën e Karposhit do të jenë pa energji elektrike nga ora 08:30 deri në orën 11:30 ndërsa në periudhën nga ora 9:00 deri në orën 15:00 një pjesë e konsumatorëve të rrugës “Mile Pop Jordanov” ndërtesa nr.72. Në komunën e Karposhit më saktësisht një pjesë e rrugës Bukuresht do të jetë pa energji elektrike nga ora 09:30 deri në orën 12:00.

Në periudhën nga ora 09:30 deri në orën 10:30 pa energji elektrike do të mbesin një pjesë e shfrytëzuesve në vendin e quajtur Barutnica dhe pas Kishës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP