Tetë ditë paraburgim për kryetarin e Komunës së Novo Sellos i cili u kap duke trafikuar cigare

Gjykatësja e Gjykatës Themelore të Strumicës i caktoi tetë ditë paraburgim kryetarit të Komunës së Novo Sellos, Boro Stojçev, transmeton Portalb.mk.

Masa e njëjtë u është përcaktuar edhe tre të akuzuarve tjerë, ndërsa njërit të akuzuar i është marrë pasaporta dhe i njëjti duhet njëherë në javë të paraqitet në Gjykatën Themelore në Strumicë.

Kryetari i Komunës së Novo Sellës dhe të dyshuarit tjerë dyshohen për trafikim të cigareve, ndërsa masën e paraburgimit do ta kalojnë në burgun e Prilepit.

Ndryshe, pardje rreth orës 19:00 në afërsi të vendkalimit kufitar me Maqedonisë dhe Bullgarisë, në fshatin Badilen, policia i arrestoi pesë persona të cilët kanë trafikuar rreth 3.300 stekë të cigareve me vlerë prej 3.245.589 denarësh.

Prokuroria Themelore Publike në Strumicë i akuzon për vepër penale “kontrabandë” për të cilën parashikohet dënim me burg nga gjatë muaj deri në pesë vjet.

E kapin duke trafikuar cigare, arrestohet kryetari i Komunës Novo Sellë, MPB e publikoi videon e aksionit

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP