Futbolli nuk kthehet në shtëpi, Anglia po. Kroacia, për herë të parë në një finale Botërori

Kroacia ka mundur Anglinë me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, falë një goli te Mandzukic, dhe do të luajë për herë të parë finalen e një Kupe Bote, transmeton Top Channel. 

Trippier kaloi në fillim të ndeshjes Anglinë në avantazh me një goditje dënimi spektakolare, por Perisic barazoi në pjesën e dytë.

Në shtesë, heroi kroat u bë Mario Mandzukic, i cili iu vodh dy qendërmbrojtësve për të shënuar golin historik për kombin e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP