Ndodh çudia: Federer eliminohet nga Wimbledon

Roger Federer është eliminuar nga Wimbledon, pasi u mund në çerekfinale nga afrikano-jugori Kevin Anderson.

Tenisti zviceran, i cili ishte favorit në këtë turne, humbi ndeshjen maratonë që u zgjidh vetëm në setin e pestë, transmeton Top Channel. 

Pasi fitoi dy setet e para, Federer humbi 3 të tjerat dhe rezultati përfundimtar ishte 6-2, 7-6, 5-7, 4-6 dhe 11-13.

Ndeshja epike zgjati më shumë se 4 orë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP