Erdogan për Srebrenicën: Do të luftojmë për parandalimin e krimeve të tilla njerëzore

 Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në lidhje me gjenocidin e Srebrenicës tha se “Do të luftojmë së bashku që krime të tilla njerëzore të mos përsëriten më”, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në llogarinë e tij në Twitter presidenti Erdoğan publikoi një mesazh në lidhje me 23 përvjetorin e gjenocidit të Sebrenicës.

“Uroj mëshirën e Allahut për vëllezërit tanë boshnjakë që ranë dëshmorë në gjenocidin e Srebrenicës, i cili 23 vjet më parë është përjetuar në sytë e Evropës dhe të cilin e shoh si një nga ngjarjet më të turpshme të historisë. Ne do të luftojmë së bashku për të parandaluar që krime të tilla njerëzore të mos përsëriten më”, thuhet në mesazhin e Erdoğan-it.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP