Liverpooli shpreson që ta mbyll marrëveshjen për Shaqirin

Liverpooli shpreson të përfundojë marrëveshjen për sulmuesin shqiptar Xherdan Shaqirin, që është pjesë e Stoke Cityt.

Goal.com shkruan se tashmë kanë filluar bisedimet dhe marrëveshja mund të mbyllet shumë shpejt, transmeton Telegrafi.

Jurgen Klopp e she shqiptarin si opsion për sulmin, ndërsa çmimi i tij i ulët për ta blerë e bën edhe tërheqës.

 Xherdan Shaqiri te Stoke City (Getty Images)

Gjithmonë sipas goal.com, Shaqiri në bazë të klauzolës në kontratë mund të shitet për 13 milionë funte (14.7 milionë euro).

Kjo pasi Stoke është larguar nga Liga Premier.

Shaqiri ka folur publikisht se dëshiron të qëndrojë në Angli dhe se bisedimet midis Liverpoolit, Stokes dhe përfaqësuesve të lojtarit kanë filluar.

 Tetë gola em Stoke këtë edicion (Getty)

Klopp tashmë ka blerë dy lojtarë, Naby Keitan dhe Fabinhon.

Shaqiri ka shënuar tetë gola për Stoken sezonin që e lamë pas, ndërsa ka zhvilluar 92 ndeshje në Ligën Premier prej se ka ardhur nga Interi në vitin 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP