Shkëndija çmonton TNS-në në raundin e parë

Shkëndija e Tetovës e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën evropiane, duke e demoluar me rezultat 5:0 Nju Sentsin e Uellsit në ndeshjen e raundit të parë të eliminatorëve në Ligën e Kampionëve.

Serinë e golave e hapi Emini në minutën e 14-tën, ndërsa katër golat tjerë mbanin firmën e një emri, atë Besart Ibraimit që realizoi në të 38-tën, 53-tën, 60-tën dhe 66-tën, transmeton Shenja.

Kërçovari shfaqi spektakël në fushën e gjelbërt të arenës “Filipi i Dytë” së bashku me bashkëlojtarët tjerë të ekipit, duke dhuruar lojë mjaftë të bukur dhe stabile. Ndeshjen e kthimit “kuqezinjët” tetovar e luajnë me 17 korrik në Uells.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP