Starbucks ndalon përdorimin e pipave plastike

Zinxhiri amerikan i kafeneve Starbucks deri në vitin 2020 do t’i japë fund përdorimit të pipave plastike për pije në degët e saj, me qëllim të parandalimit të dëmeve të shkaktuara nga plastikat në mjedis, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga kompania thuhet se në më shumë se 28 mijë degë të kompanisë në gjithë shtetin, deri në vitin 2020 do të ndalohet përdorimi i pipave plastike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP