Të mbijetuarit e shpellës s’do shkojnë në Botëror!

Futbollistët e vegjël tajlandez, të cilët u shpëtuan nga shpella ku ishin bllokuar prej mëse 2 javësh, ishin ftuar nga presidenti i FIFA-s që të ndiqnin finalen e Kampionatit Botëror ditën e diel, por mjekët duket të kenë frenuar çdo gjë.

“Ata nuk mund të udhëtojnë, duhet të qëndrojnë në spital për disa ditë”, tha një punonjës i Ministrisë së Shëndetësisë në Tajlandë., transmeton TCH.

Me këtë vendim atyre u mbetet ta shohin në televizor këtë ngjarje të madhe futbollistike të planetit.

Për momentin, ata po mbahen nën kontroll të rreptë mjekësor, e mbi të gjitha qëndrojnë gjatë gjithë kohës me syze dielli sa të mësohen me dritën

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP