Belgjika, Martinez: Kemi punuar për të qenë më të mirët e botës

“Kemi një mundësi unike dhe duam ta shfrytëzojmë. Kemi dy vjet që punojmë shumë për të qenë më të mirët e botës”.

Kështu është shprehur Roberto Martinez, trajneri i Belgjikës, në prag të gjysmëfinales së Botërorit ndaj Francës, transmeton TCH.

Ndërsa Kevin De Bruyne theksoi se skuadra ka presion, por shtoi se të gjithë do të japin maksimumin kur të jenë në fushë.

“Në ndeshje të tilla duhet të kesh edhe fat. Varet gjithçka nga dëshira që do të kemi, talenti, stërvitja dhe fati”, deklaroi mesfushori i Manchester City.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP