Më thuaj si e vendos unazën, të të them se cfarë personi je!

Dëshirat janë më të ndryshmet; shumë preferojnë atë vendosjen tradicionale, mbase edhe sepse kështu janë mësuar. Të tjerë duan të eksperimentojnë ( sic janë ata që pëlqejnë ta mbajnë unazën tek gishti I madh) , shkruan Bordo.al. 

 Po cfarë domethënieje kanë përzgjedhjet që bëni? Po e nisim pikërisht nga kjo më “trendi“, gishti i madh.Gishti i madh – duket se tregon një logjikë të fortë dhe vullnet të madh. Njerëzit që e mbajnë unazën aty dëshmojnë kështu padashje edhe një personalitet të fuqishëm, si dhe një mendim të pavarur e të lirë.

Gishti tregues – shfaq nevojën e krijimit të autoritetet dhe një triumf te egos. Unazat në këtë gisht i mbanin dikur mbretërit.

Gishti i mesëm – Një nga preferencat më të zakonshme, dhe lidhet me vetë qëllimin e jetës. Njerëzve që i mbajnë unazat aty, u pëlqen të jenë në qendër të vëmendjes.

Gishti i unazës – s`kishte si ndoshte ndryshe, ai paraqet lidhjen me zemrën, madje edhe në kuptimin e parë të fjalës sepse është i lidhur me arterien e cila kalon në zemër.

Gishti i vogël – tregon siguri në biznes dhe lidhjet personale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL