Si të bëjmë një skrab për fytyrën me dy përbërës!

Ky është skrabi me përbërësit më të thjeshtë që keni parë ndonjëherë, por edhe i lehtë në përgatitje.

Me anë të këtij aplikimi do të përfitoni një zbardhje dhe pastrim të thellës të lëkurës tuaj.

Përgatitja;

Merrni një limon ndajeni në gjysmë dhe sipër hidhni pak sheqer të imët. Më këtë limon masazhoni fytyrën tuaj butësisht për 1 minutë dhe shpëlajeni me ujë vaktë. Kjo do të bëjë që lëkura jo vetëm të pastrohet nga qelizat e vdekura por edhe nëse keni ndonjë puçërr apo shenjë të vogël do të zhduket. A nuk është gjëja më e thjeshtë natyrale që keni parë.

Këtë skrab mund ta bëni një herë në javë, pasi kjo metode largon edhe yndyrën nga lëkura juaj si pasojë e fektit të limonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP