Bibliotekat më të bukura në botë (Foto)

Një libër i publikuar së fundmi sjell përpara syve tanë bibliotekat më të bukura të botës.

“Massimo Listri. The World’s Most Beautiful Libraries” është një koleksion fotosh mahnitëse, me bibliotekat që janë me shumicë evropiane, transmeton TCH.

Nëse edhe ju mendoni njësoj si Jorge Luis Borges, i cili ka thënë se Parajsa është një librari, bëhuni gati për të udhëtuar nga Toka në qiell.

Trinity College Library (Dublin, Irlandë)

Trinity College Library (Dublin, Irlandë)

Strahovská Knihovna (Pragë, Republika Çeke)

Strahovská Knihovna (Pragë, Republika Çeke)

Stiftsbibliothek Admont (Austri)

Stiftsbibliothek Admont (Austri)

Stiftsbibliothek Sankt Gallen (St Gallen, Zvicër)

Stiftsbibliothek Sankt Gallen (St Gallen, Zvicër)

Klosterbibliothek Metten (Gjermani)

Klosterbibliothek Metten (Gjermani)

Bibliothèque Sainte-Geneviève (Paris, Francë)

Bibliothèque Sainte-Geneviève (Paris, Francë)

Biblioteca Statale Oratoriana dei Girolamini (Napoli, Itali)

Biblioteca Statale Oratoriana dei Girolamini (Napoli, Itali)

Stiftsbibliothek Kremsmünster (Austri)

Stiftsbibliothek Kremsmünster (Austri)

Biblioteca Apostolica Vaticana (Romë, Itali)

Biblioteca Apostolica Vaticana (Romë, Itali)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP