Maqedoni, ndërroi jetë djaloshi që u sulmua para një jave

Sot në orën 08:00 ndërroi jetë N.S (21) i cili me 29 qershor u sulmua fizikisht nga tre persona afër stacionit të autobusëve në bulevardin “Aleksander Makedonski”, transmeton Portalb.mk.

Me 30 qershor Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se me 29 qershor rreth orës 17 e 30 fizikisht është sulmuar N.S nga ana e tre personave të panjohur.

Pa ngjarjes, sulmuesit kanë ikur nga vendngjarja, ndërsa N.S me veturën e Ndihmës së Shpejtë në gjendje të rëndë shëndetësore është dërguar në Klinikën “Nënë Tereza”.

Pas incidentit, dy persona janë arrestuar për shkak dyshimit për kryerjen e veprës penale. Ndërsa me 2 korrik, Sektori i Punëve të Brendshme ngriti aktakuzë kundër B.B (20); S.D (21) dhe J.L (19) të gjithë nga Shkupi për veprën penale të kryer “dhunë”.

Pas masave të ndërmarra nga policia, dy prej tyre janë privuar nga liria.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP