Dy dëshmitarë e njohën Rangellovën në seancën e sotme të rastit “Duna në Komunën Qendër”

Me dëgjimin e dëshmitarëve filloi seanca e sotme e rastit “Dhuna në Komunën Qendër” ku të akuzuar janë ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakieski, këshilltarja e VMRO-DPMNE-së në atë kohë, Daniela Rangellova dhe disa të tjerë që ishin në turmën e cila me 10 qershor 2013 protestonte para Komunës Qendër, transmeton Portalb.mk.

Dy dëshmitarët Sashka Gjosheva dhe Vesna Milosalevska, të cilët atë periudhë ishin dëshmitarë nga radhët e LSDM-së deklaruan se me 10 qershor është organizuar sulm në Komunën Qendër nga turma e manipuluar dhe organizuar e qytetarëve. Të dy theksuan se mes pikave të rendit të ditës, në seancën e pestë të Këshillit të Komunës nuk ka pasur pik  për shkatërrimin e kishës “Shën Konstantin dhe Elena”. Në dëshmitë e tyre të ngjarjeve të dy theksuan se policia ka qenë në anën e këshilltarëve të LSDM-së që të mbrohen, policia është përgjigjur se nuk ka pasur urdhër të veprojë.

Dëshmitarja Gjosheva mes të akuzuarve që ishin të pranishëm në ngjarje i njohu Rangellovën dhe Aleksander Trajkovskin, ndërsa dëshmitarja Millosavllevska mes të akuzuarve i njohu Rangellovëm, Mitko Pecevin dhe Daniel Trifunovskin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP