Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni sot do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell, rreth mesditës dhe pasdites jostabil, me reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut dhe bubullima, posaçërisht në pjesët perëndimore dhe pjesët e skajshme lindore të vendit.

Do të fryjë erë mesatare veriore, posaçërisht përgjatë Vardarit. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 18 gradë, ndërsa maksimale prej 21 deri 30 gradë Celsius. UV indeksi do të paraqesë 7.

Siç informojnë ng DPHM, të martën do të fillojë stabilizim i motit, por në pjesët veriore ende do të ketë kushte për reshje të shkurtra të shiut. Më pas pason periudha e motit kryesisht me diell dhe i ngrohtë

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP