Policia e Maqedonisë aksion për kapjen e personave që në mënyrë ilegale kanë hyrë në vend

Gjashtë persona nga Pakistani, të cilët në mënyrë ilegale kanë hyrë në vend, ka zbuluar policia mbrëmë në mesnatë te stacioni i autobusave në Strumicë.

Sipas informojnë nga MPB, migrantët rreth orës 24 i kanë gjetur policët nga stacioni policor për kontroll kufitar “Novosellë”.

Personat janë dërguar në Qendrën për pranim në Gjevgjeli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP