Sallata me makarona dhe mish toni – përgatitet shpejt!

Jo vetëm që përgatitet shpejt dhe lehtë dhe do të kënaqeni me shijen e mrekullueshme, por edhe do t’ju mbrojë.

Nevojiten:

– 1 paketim makarona,
– 2 gota ajkë të thartë,
– 200 g majonezë,
– 3 vezë të ziera,
– 100 g kaçkavall,
– 200 g mish toni,
– 100 g misër,
– 1 qepë e kuqe,
– parmezan,
– rigon,
– majdanoz,
– kripë.

Përgatitja:

Marinoni makaronat sipas udhëzimit në paketim në ujë të njelmët, pastaj përzieni me majonezë dhe ajkë në të cilën keni shtuar majdanozin dhe rigonin e grirë imët.

Vezët e ziera pritni në kube dhe përzieni me mishin e tonit, misrin dhe kaçkavallin e grirë në rende.

Bashkoni me makaronat dhe qitni parmezan sipas dëshirës dhe zbukurojeni me rrathë të prerë të qepës së kuqe, transmeton Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP