Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i nxehtë, me erë të dobët deri mesatare veriperëndimore. UV indeksi do të jetë 9.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 13 deri 10 gradë, ndërsa temperatura maksimale e ditës do të lëvizë në interval prej 30 deri 36 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell, i nxehtë dhe me erë të dobët deri mesatare veriperëndimore. Temperatura do të jetë prej 19 deri 34 gradë.

Të premten dhe gjatë fundjavës në orët pasdites, kryesisht në pjesët lindore dhe veriore, moti do të jetë jostabil, me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima. Lokalisht janë të mundshme procese më intensive, posaçërisht të shtunën. Të dielën do të fryjë erë e matur deri e përforcuar veriore e cila do të shkaktojë rënie të temperaturave për disa gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP