Ndërroi jetë 13-vjeçarja, Prokuroria në kërkim të konfirmimit të përgjegjësisë eventuale penale

Prokuroria Themelore e Shkupit vepron në drejtim të zbardhjes së shkaqeve për ngjarjen tragjike që ndodhi në Komunën e Ilindenit ku e humbi jetën një vajzë 13-vjeçare dhe për konfirmim të përgjegjësisë eventuale penale, transmeton Portalb.mk.

Prokurori kompetent publik dha urdhër për autopsi të vajzës e cila ndërroi jetë si dhe urdhër për mbledhje të të dhënave shtesë. Janë kërkuar edhe informata për kompaninë e cila i ka kryer punët ndërtimore. Në të njëjtën kohë po mblodhen informata edhe nga shërbimet inspektuese dhe nga organe tjera inspektuese që të konfirmohet përgjegjësia eventuale penale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP