Tetovë, ndërroi jetë një person pasi u kap nga lopata e vinçit

Dje rreth orës 16:00 në Spitalin Klinik të Tetovës është dërguar një plak 67-vjeçar me iniciale R.B. me lëndime të rënda trupore dhe pas ndihmës mjekësore të ofruar, me automjetin e Ndihmës së Shpejtë është dërguar në Klinikat e Shkupit. Por, ai nuk mundi t’u mbijetojë lëndimeve që i mori në orën 14:30 nga rënia lopatës së vinçit, transmeton Portalb.mk.

Ai u kap nga lopata e cila u ngrit në lartësi të madhe, aty kishte mjete punimi nga kompania private në Poroj.

Prokurori publik dhe ekipi i Sektorit të Punëve të Brendshme kanë kryer ekspertizë në vendngjarje për zbardhje të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP