Një burrë është plaçkitur në “Aradhat Partizanese”

Një burrë ishte plaçkitur mbrëmë nga dy persona të panjohur në bulevardin “Aradhat Partizanese”.

Në Sektorin e Punëve të Brendshme Shkup mbrëmë në orën 23:55 minuta, A.C.(56) kishte denoncuar se në ditën e njëjtë rreth orës 23:30 minuta në bulevardin “Aradhat Partizanese” nga ana e dy personave të panjohur i ishte kryer plaçkitje në mënyrë të shëmtuar me çka i ishte marrë një çantë në të cilën kishte 4.000 euro, 50.000 denarë dhe dokumente personale.

Autorët e grabitjes, grabitjen e kishin kryer në atë mënyrë që derisa denoncuesi e ngiste biçikletën personat me motoçikletë i ishin afruar prej pas shpine dhe nga shporta i kishin marr çantën pas çka e kishin lëshuar vendin e ngjarjes duke u pajisur me pronësi të paligjshme prej rreth 300.000 denarëve.

Po ndërmerren masa për zbardhjen e plotë të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP