Ministria e Kulturës vazhdon bashkëpunimin me USAID-in

Ministri i Kulturës, Asaf Ademi sot në Shkup ka zhvilluar takim me përfaqësuesit e USAID-Maqedoni. Në takim u dakorduan të vazhdohet me aktivitetet pas letrës së nënshkruar për bashkëpunim strategjik për Projektin për pjesëmarrje civile të USAID-it. 

Në këtë takim u bisedua për aktivitetet vijuese në bashkëpunim me Projektin pjesëmarrje civile të USAID-it me të cilat do të punohet për avancimin e sektorit të kulturës, sipërmarrjes kulturore dhe të aktiviteteve që do të ndërmerren për sigurimin e zhvillimit të barabartë të kulturës në tërë vendin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP